Atrakcji moc, czyli co na Gratislavii XI ciekawego się wydarzy cz. 4

Kolejny z naszych wystawców pisze o sobie w następujący sposób:

założone 21 kwietnia 2009 r. wydawnictwo, pod szyldem którego dostarczamy graczom najlepsze gry planszowe, zarówno własnego pomysłu, jak i oparte na międzynarodowych licencjach. Wśród nich nie znajdziesz sztampowego tematu, ani nieudolnej mechaniki. Wydajemy wyłącznie najlepsze, wyselekcjonowane tytuły, by zagwarantować Ci najwyższy poziom przyjemności z rozgrywki.

Wiecie o kogo chodzi?

Jeśli jeszcze nie to podpowiem, że ich kariera wydawnicza jak filmy Hitchcocka „zaczęła się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie nieprzerwanie rosło”. Najpierw premiera Rise of the Empires potem Steam, a ich następna gra – Boże igrzysko nie dość, że była wyjątkową edycją, bo nikt inny na świecie nie miał wariantu 4 osobowego to jeszcze dostała wyróżnienie Gry Roku – bodaj najważniejszą nagrodę jaką planszówka może dostać nad Wisłą.

Panie i Panowie PHALANX GAMES POLSKA!

Na stoisku PGP będzie okazja zagrać w ich tegoroczną nowość: CZAS HONORU: Operacja Most III

Jest rok 1944, Niemcy w tajnym poligonie rakietowym w Bliźnie intensywnie pracują nad rakietami balistycznymi V-2. Broń ta ma w zamyśle kierownictwa III Rzeszy rzucić Anglię na kolana i odwrócić niekorzystny bieg wojny. Polskie Państwo Podziemne trafnie ocenia wielkie znaczenie tych prac i kieruje do rozszyfrowania tajemnic poligonu najlepszych żołnierzy Armii Krajowej. Rozpoczyna się dramatyczna walka wywiadów, której stawką jest życie tysięcy mieszkańców Londynu, a może i wynik całej wojny…

Testy dalekosiężnych rakiet wymuszają na Niemcach prowadzenie działań na rozległym obszarze, łatwym do spenetrowania przez członków polskiego wywiadu. W szeregu brawurowych akcji części, a nawet cały korpus rakiety V-2, wpadają w ręce żołnierzy Armii Krajowej. Najważniejsze elementy, dokładnie zbadane przez najlepszych polskich inżynierów, mają być przerzucone na zachód podczas akcji o kryptonimie „Most III”. Dwusilnikowy samolot Douglas C-47 Skytrain startuje z wyzwolonych Włoch, by wylądować na polowym lotnisku w Polsce i odebrać bezcenny ładunek. Ale Niemcy nie są bezczynni i w okolice objęte polskimi działaniami kierują dodatkowe siły…

Więcej o grze możecie przeczytać na stronie wydawcy.

Na stoisku planszoweczki będzie można się zaopatrzyć w swój egzemplarz z 10% rabatem, więc jeśli chcecie być pewni, że nie zabraknie sztuki dla Was to polecamy zamówić już TERAZ. Wystarczy że w komentarzu do zamówienia dopiszecie „Operacja Most III” i wybierzecie odbiór osobisty na Gratislavii, a całe zamówienie będzie objęte 10% rabatem!

Ale, ale! To nie wszystko. Na festiwalu będziecie mieć możliwość zapoznania się z jedną z najbardziej oczekiwanych nowości tego roku. Oto bowiem na Gratislavię zawitają Wiedźmy, co prawda w wersji przedprodukcyjnej, za to w pełni grywalnej.

Akcja gry toczy się w naznaczonej magią krainie Lancre. Gracze wcielają się w role młodych wiedźm, takich jak Tiffany Obolała czy Petulia Chrzęstna, które uczą się magii podczas rozwiązywania licznych problemów, jakie wiążą się z życiem mieszkańców Świata Dysku. Młode i niedoświadczone bohaterki, subtelnie łącząc głowologię, magię (no i czasem niezbędną filiżankę herbaty), będą musiały stanąć na przekór wyzwaniom – od błahych, jak choroba świnki, aż po tak poważne, jak inwazja elfów.

Życie młodej wiedźmy w Lancre potrafi dać w kość, ale gracze będą mogli wspomagać swoje bohaterki całą gamą najciekawszych postaci ze Świata Dysku. Obok Babci Weatherwax, Niani Ogg czy Magrat Garlick, po stronie graczy stanie cała plejada bohaterów zrodzonych w wyobraźni Terry’ego Pratchetta. A gdy sprawy będą się miały na prawdę źle, a młoda wiedźma zacznie zachowywać się jak Czarna Alis, zawsze będzie mogła liczyć na wsparcie koleżanek i herbatę we wspierającym gronie.

„Świat Dysku: Wiedźmy” to gra przygodowa dla całych rodzin i grup przyjaciół (od 1 do 4 osób), którą można rozgrywać zarówno w wariancie rywalizacji, jak i kooperacji. W porównaniu do „Świat Dysku: Ankh-Morpork” relacje między graczami będą nieco bardziej przyjacielskie, oczywiście na tyle, na ile to możliwe w uniwersum Świata Dysku. Sam Sir Terry Pratchett, jak i jego współpracownicy z Discworld Emporium, zadbali o zgodność fabuły gry z fabułą książek ze Świata Dysku, a sama gra została pięknie zilustrowana przez Petera Dennisa.

Jeśli więc Świat Dysku nie jest Wam obcy to stoisko PGP to obowiązkowy punkt programu naszego festiwalu. Jeśli zaś nie macie pojęcia kto to Terry Prattchett to i tak warto zapoznać się z grami opartymi na jego książkach, w których to M. Wallace bardzo zgrabnie łączy klimat z mechaniką tworząc naprawdę zgrabne planszówki. Wiedzmy to już druga gra osadzona w tych realiach i jeśli będzie tak dobra jak „Świat Dysku” to będziecie mieć okazję na 3 tygodnie przed premierą światową premierą poznać ten bestseller.

Do zobaczenia na Gratislavii i pamiętajcie żeby wpisać do listy rzeczy do odwiedzenia na festiwalu stoisko Phalanx Games Polska!