Atrakcji moc, czyli co na Gratislavii XI ciekawego się wydarzy cz. 5

Jak już pojezdziliście pociągiem, odwiedziliście Świat Dysku i zbudowaliście miasto to czas udać się… na Kubę? W te gorące regiony zabierze Was wrocławskie wydawnictwo Lacerta, które również zaprezentuje swoje gry podczas 11. Gratislavii.

Jak już pewnie się domyślacie na stoisku Lacerty będzie można wziąć udział w turnieju Santiago de Cuba.

 Witaj w Santiago de Cuba, którego wszechobecny gwar i zgiełk docierają nawet na najmniejsze uliczki i na najwyższe piętra budynków. Jesteś kupcem, a to miasto to twój nowy teren działania. Całe dnie spędzasz w samochodzie. Krążąc po mieście szukasz wsparcia u jego przedsiębiorczych mieszkańców. Nawiązanie właściwych kontaktów umożliwi ci skorzystanie z dobrodziejstw budynków należących do świeżo poznanych kontrahentów.
Dzięki zmieniającym się w każdej rozgrywce kombinacjom budynków i ich właścicieli, każda rozgrywka umożliwi ci wprowadzenie do gry nowych taktyk.
Wygra ten, kto będzie mądrze wykorzystywał budynki, rozsądnie inwestował pieniądze i we właściwych momentach załaduje zakupione dobra na statki przypływające do portu.
Łatwe do zrozumienia zasady gry, duże zróżnicowanie poszczególnych rozgrywek oraz spora dawka karaibskiego klimatu przemienia Santiago de Cuba w planszówkową frajdę dla całej rodziny.

 

Jak jeszcze nie znacie tej gry to polecamy lekturę instrukcji, a jeśli nie zdążycie do 28.09 to na pewno przed rozgrywką wydawca wytłumaczy zasady i rozwieje wątpliwości.

Jeśli chcecie poczytać coś więcej o tej grze to polecam rzucić okiem na recenzję lub wideo recenzję:

Na stoisku Lacerty będzie też można zagrać zarówno w klasyki takie jak Agricola, Wysokie Napięcie, Genua, Goa czy Samuraj jak i ostatnie premiery, a wśród nich takie hity jak Mage Knight czy Le Havre, Belfort czy Innowacje. Przy odrobinie szczęścia i pomyślnych wiatrach będzie można też wypróbować nowe wydanie dłuuugo wyczekiwanej Pandemii . Trzymajcie kciuki żeby kontener dopłynął do na czas, a celnicy spojrzeli na niego łaskawym okiem 😉

Miłośnikom cięższych gier polecam wypróbować wydane w tym roku CO2. 

W latach 70-tych rządy krajów rozwiniętych stanęły w obliczu niespotykanego w skali tamtych czasów zapotrzebowania na energię. Obecnie negatywne skutki zanieczyszczenia środowiska stały się na tyle odczuwalne, że ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest eksploatowanie źródeł „zielonej” energii. Specjalistyczne firmy pracują nad projektami inwestycji mającymi na celu dostarczanie czystej energii. Rządy poszczególnych krajów są zainteresowane tego rodzaju projektami i coraz częściej inwestują w ich realizację.

W trakcie gry w CO2 będziesz zarządzał firmą energetyczną i odpowiadał na tego rodzaju potrzeby. Celem gry jest powstrzymanie wzrostu zanieczyszczenia atmosfery przy jednoczesnym zagwarantowaniu pokrycia rosnącego zapotrzebowania na energię. Do osiągnięcia tego celu potrzebne są: odpowiedni poziom doświadczenia, pieniądze oraz zasoby technologiczne. Organizowane na całym świecie kongresy energetyczne dadzą ci możliwość wymiany doświadczeń z innymi.

Jeśli wzrost zanieczyszczenia nie zostanie powstrzymany, to zabawa zakończy się dla nas wszystkich.

Recenzję tej dość ciekawej pozycji znajdziecie np. tutaj. Od siebie dodam tylko, że po pierwszej dość niefortunnej partii na Essen (tłumaczył nam ją włoch który nie bardzo mówił po angielsku, znał za to trochę niemiecki. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to że żadne z nas siedzących przy planszy po włosku ani po niemiecku nie mówi 🙂 bo gry do końca nie rozegraliśmy – jak się łatwo domyślić nie do końca załapaliśmy o co chodzi. Sam pomysł tak mi się za to spodobał, że musiałem wrócić do polski ze swoim egzemplarzem. Po rozegraniu partii już na spokojnie okazało się że moje przeczucia się sprawdziły i to naprawdę fajna gra którą zdecydowanie warto wypróbować.

Z całą pewnością będzie też można w Lacertowym sklepiku festiwalowym nabyć gry ich wydawnictwa w BARDZO atrakcyjnych cenach.

Szykujcie więc portfele na super promocje  i do zobaczenia na Gratislavii!