Poznajcie wystawców – Bolter i Twierdza Wrocław

Tym razem coś nieco odmiennego od planszówek, ale wiemy, że również cieszy się dużym powodzeniem na Gratislavii. Przedstawiamy dwóch gości, których hobby jest zbliżone do naszego – Sklep Bolter oraz Twierdza Wrocław – Stowarzyszenie Miłośników Gier Strategicznych.
Jakie atrakcje przygotowali na Gratislavię?

Sklep Bolter, znany miłośnikom wszystkich figurek od lat, ale od marca w nowej odsłonie i lokalizacji, zaprezentuje u nas dwa systemy. Na stoisku Boltera będzie można spróbować swoich sił w Star Wars: X-Wing Gra Figurkowa oraz Tanks.

X-Wing to szybka taktyczna gra osadzona w uniwersum Star Wars.
W trakcie rozgrywki gracze kontrolują gwiezdne myśliwce Sojuszu Rebeliantów albo Imperium Galaktycznego, wybierają pilotów, którzy siądą za ich sterami, wyposażają je w specjalne bronie i usprawnienia – wszystko to w celu pokonania swoich rywali.

TANKS
W grze gracze stają na czele plutonu składającego się z kilku czołgów z końcowego okresu II Wojny Światowej i każdy z nich stara się poprowadzić swoje siły do zwycięstwa. TANKS łączy zalety gier planszowych oraz bitewnych, oferując graczom szybką, dynamiczną rozgrywkę; łatwe do przyswojenia, klarowne zasady oraz doskonałej jakości modele czołgów. Jest to idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w grach bitewnych, ale odstraszały ich skomplikowane i obszerne zasady oraz konieczność zakupy dużej ilości modeli – w TANKS te bariery nie istnieją.

Twierdza Wrocław to stały bywalec naszego festiwalu – do swoich gier zapraszają tak: „„Kadecie! Poczuj się jak dowódca prawdziwej armii i naucz się grać w gry bitewne. Pod Twoimi rozkazami znajdzie się doborowy oddział, którego celem będzie pokonanie przeciwnika! Nie obawiaj się, że nie podołasz temu zadaniu – nasi doświadczeni generałowie nauczą Cię podstawowych zasad i pomogą odnieść niezapomniane zwycięstwo – satysfakcja gwarantowana. Uczymy grania w systemy: Warzone Resurrection i Alien vs Predator.””