Poznajcie wystawców – Granna

Zdecydowanie odczuwamy deficyt czasu, który pozwalałby opisać wszystkie atrakcje, jakie wspólnie z wydawcami dla Was przygotowaliśmy. Tym razem trochę o strefie SMART GAMES – wydawnictwo Granna udostępniło gry:

 • Antywirus to wielopoziomowa gra logiczna. Różny poziom trudności zadań sprawia, że mogą je rozwiązywać zarówno dorośli, jak i dzieci. Elementy w tej grze przesuwamy płynnym falistym ruchem w czterech kierunkach po skosie. Celem gry jest usunięcie czerwonego wirusa poza planszę przez lukę w narożniku, zanim zacznie się rozmnażać.
 • Króliczek
  Myśl odważnie i baw się
  Króliczek to gra, w ktorej dzieci układaja kolorowe klocki w taki sposób, aby uzyskać wzor prezentowany w zadaniu. Czy zwierzatko patrzy przez okrągłą dziurkę, czy przez otwór w kształcie gwiazdki? Na jakim klocku stoi – na żółtym, czerwonym czy niebieskim? Odkryj fantastyczną grę wprowadzającą dzieci w świat taich pojęć, jak: góra – dół, wewnątrz – na zewnątrz, widoczne – schowane.
 • Trzy Małe Świniki
  Dawno, dawno temu były sobie trzy świnki. Każda zbudowała swój domek. Pierwsza wykonała go ze słomy, druga – z drewna, a trzecia z cegły. Gdy w okolicy pojawił się wilk, świnki były bezpieczne, bo mogły się szybko przed nim schować.
  Pomóż świnkom ukryć się przed wilkiem!
  Gra TRZY MAŁE ŚWINKI ma dwa warianty. W każdym znajdują się 24 zadania. W wariancie dziennym – bez wilka – dzieci układają świnki tak, aby swobodnie bawiły się one poza domkami. W wariancie nocnym – z wilkiem – dzieci muszą pomóc świnkom i szybko ukryć je w domkach. W pudełku znajduje się również książeczka z ilustracjami do bajki o trzech małych świnkach. Dzięki niej możesz opowiedzieć własną wersję bajki o dzielnych zwierzątkach.
  Odkryj magię znanej bajki we wspaniałej grze dla dzieci w wieku przedszkolnym.
 • IQLink
  Zmieść wszystkie elementy układanki na planszy. Ale uważaj! Miejsca jest mniej niż elementów! W tej pięknej, kompaktowej łamigłówce gracz sprytnie łączy ze sobą otwarte pierścienie i mieszczące się w nich kulki, rozwiązując 120 zadań o różnym poziomie trudności.

A to tylko logiczne, bo przysłali też mnóstwo innych, ale tych już szukajcie w wypożyczalni, a Koło Naukowe Matematyki – Politechnika Wrocławska będzie je Wam przybliżać przez cały czas trwania festiwalu. Świetne miejsce dla wszystkich, którzy lubią łamigłówki, a także dla tych, którzy czekają na współgraczy albo ich szukają – tam nawet w pojedynkę nie będziecie się nudzić.
SMART GAMES to seria łamigłówek dla każdej grupy wiekowej, najłatwiejsze są nawet dla dwulatków 🙂, poniżej prezentacja kilku gier, do zapoznania się z resztą zapraszamy do strefy SMART GAMES!