Poznajcie wystawców – Lacerta

Dziś i jutro zasypiemy Was gradem informacji, tyle ważnych rzeczy mamy Wam jeszcze do przekazania.
Rankiem przedstawiamy doskonale znane wrocławskie Wydawnictwo Lacerta. Zaprezentuje ono swoje nowości oraz dobrze znane graczom hity.

 • Owocowe Opowieści
  Jesteście zwierzętami zamieszkującymi ten wspaniały las, a wasze dni mijają na poszukiwaniu najsmakowitszych owoców.
  Znajdziecie je z pomocą przyjaznych mieszkańców lasu, którzy obdarują was owocami, wymienią się nimi z wami lub przyjdą z pomocą w wielu różnych sytuacjach. Zaletą gry jest ciągły rozwój rozgrywki i mechaniki w jej trakcie, dzięki czemu gra się nie nudzi!
 • Great Western Trail
  Ameryka, druga połowa XIX wieku: jesteście ranczerami i nieustannie gnacie swoje stada z Teksasu do Kansas City, szlakiem zwanym Great Western Trail. U celu wędrówki sprzedajecie krowy i wysyłacie je w dalszą drogę pociągiem.
  Jeśli będziecie umiejętnie zarządzać swoim stadem i sprawnie kluczyć między możliwościami i pułapkami Great Western Trail, macie szansę zdobyć najwięcej punktów i wygrać.
 • Pandemic Cthulhu
  Będziesz walczył z kultystami i przerażającymi potworami, rodem z najbardziej mrocznego koszmaru, aby znaleźć wskazówki niezbędne do zapieczętowania bram i powstrzymania Przedwiecznych od przebudzenia. Twoje śledztwo pcha cię w stronę chaosu i szaleństwa, a twoja poczytalność zostanie wystawiona na poważną próbę.
  Na krawędzi szaleństwa…
  Jesteś ostatnią nadzieją ludzkości!

 • Mombasa
  W grze Mombasa wcielasz się w inwestora kupującego udziały kompanii handlowych, zlokalizowanych w czterech afrykańskich miastach:
  Mombasa, Cape Town, Saint-Louis i Kair. Twoim celem będzie rozbudowa sieci faktorii handlowych tak, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy.
  Mombasa to gra strategiczna, z naciskiem na ekonomię, która luźno nawiązuje do historycznych wydarzeń i umieszcza je w fikcyjnej oprawie.
 • Grand Hotel Austria
  Jesteś w samym centrum wydarzeń, u schyłku wiedeńskiego „złotego okresu” i właśnie próbujesz swoich sił w roli hotelarza. Musisz rozwinąć
  swój mały hotel i zadbać o przygotowanie nowych pokoi dla gości. Kiedy twój biznes trochę urośnie, będziesz potrzebować dodatkowego personelu
  do obsługi gości. No i nie zapomnij oddać hołdu cesarzowi. Inaczej szybko popadniesz w niełaskę. Staw czoła wszystkim wyzwaniom i zmień swój mały
  hotelik w przynoszący fortunę hotel – Grand Austria Hotel!

 • Agricola wersja rodzinna
  Twoim zadaniem jest rozbudowanie gospodarstwa, abyś wraz ze swoją rodziną miał wszystko, czego potrzeba do dostatniego życia. Na początku twoja
  malutka drewniana chata ma tylko dwie izby, więc zapewnia schronienie dwóm pierwszym członkom rodziny (rolnikowi i jego żonie). Podczas rozgrywki
  będziesz dobudowywać kolejne izby do swojej chaty, aby móc powiększyć rodzinę, oraz uprawiać zboże na polach i hodować zwierzęta, aby zapewnić rodzinie więcej żywności.
 • Flick’em Up!
  Witaj w ekscytującym świecie „Flick ‘em Up! – Dzika strzelanka”. Dzięki wciągającym scenariuszom i wyjątkowym elementom krajobrazu przekształcisz swój stół kuchenny albo podłogę w salonie w małe, aczkolwiek bezwzględnie rządzone, miasteczko na dzikim zachodzie. Nabij kule w swojego Colta, ukryj się i strzelaj.

Ta ostatnia gra zostanie zaprezentowana w niecodzienny sposób, na pewno jej nie przeoczycie.
Wydawnictwo Lacerta zaprasza również na turniej dwuosobowej gry Patchwork, który odbędzie się w sobotę o 17.30.