Poznajcie wystawców – Nasza Księgarnia – gry

Zgodnie z obietnicą rozpoczynamy prezentację wydawców. Ponieważ trudno zdecydować, kto powinien być zaprezentowany jako pierwszy, wybraliśmy kryterium wieku – zaczniemy od najmłodszego na rynku gier planszowych 🙂 Nasza Księgarnia – gry zadebiutowała w lutym tego roku, ale mimo młodego wieku od razu podbiła serca graczy. Na Gratislavii wydawnictwo zaprezentuje wszystkie swoje dotychczas wydane gry (szczegóły w opisach zdjęć):

 • BankrutNEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy grają równocześnie!
  Gracze wcielają się w rolę kupców handlujących towarami na targu. Wśród gwaru i krzyków wymieniają się kartami, starając się zdobyć jak najwięcej towarów. Muszą jednak handlować rozważnie, ponieważ jeden z towarów może doprowadzić ich do bankructwa!
 • Domek na drzewieZBUDUJ WYMARZONY DOMEK NA DRZEWIE!Masz do dyspozycji ponad 70 atrakcji, które sprawią, że twój domek będzie wyjątkowy. Możesz w nim umieścić hamak i most linowy, a nawet tak zaskakujące pomieszczenia jak kawiarnia, kino i basen! Stwórz najładniejszy i najlepiej wyposażony domek na drzewie. Podczas budowy musisz jednak pilnować, aby twoje drzewo zachowało równowagę i nie przechyliło się za bardzo!
 • Gra na emocjachGRA NA EMOCJACH JESZCZE NIGDY NIE BYŁA TAKA ZABAWNA!
  Gra zawiera ponad 100 kart z ikonkami, za pomocą których przedstawiać będziemy różne emocje. Każda z nich kojarzyć się może z wieloma rzeczami, co gwarantuje świetną zabawę!
  Zadajesz pytanie zaczynające się od JAK SIĘ CZUJĘ, GDY…, a pozostali gracze wykładają po jednej karcie – takiej, która według nich najlepiej pasuje do odpowiedzi na twoje pytanie. Wybierasz tę, którą uważasz za najlepiej oddającą twoje emocje. Gracz, który ją wyłożył, zdobywa punkt! Zwycięzcą zostaje osoba, która zdobędzie 3 punkty.
 • Fabryka robotówSPOSTRZEGAWCZOŚĆ I REFLEKS!W fabryce praca wre. Na taśmie produkcyjnej pojawiają się różnokolorowe roboty. Zadaniem graczy jest jak najszybsze odnalezienie robota, na którego właśnie przyszło zamówienie. Aby wygrać, musisz być szybszy od pozostałych graczy! Bądź jednak ostrożny, bo w fabryce czasami nie ma zamawianego robota. W takiej sytuacji należy jak najszybciej nacisnąć przycisk STOP i zatrzymać taśmę produkcyjną. Zwycięzcą zostanie najszybszy i najbardziej spostrzegawczy gracz.
 • Twardy orzech do zgryzienia – Gracze mają twardy orzech do zgryzienia: jak przechytrzyć wiewiórki rywali i zdobyć najwięcej orzechów.
  Wiewiórki skaczą z gałęzi na gałąź i gromadzą orzechy. Gracze nie mogą być jednak zbyt zachłanny – czasami opłaca się zdobyć jednego orzecha, by za moment sięgnąć po większą liczbę!
   
 • Wielka ucieczka – Polska edycja światowego hitu „Cartagena”! Wzbogacona o 4 warianty rozgrywki!
  Każdy gracz posiada 6 piratów, którym pomaga w ucieczce z lochów. Piraci muszą dotrzeć do czekającej na nich łodzi. Jest ona jednak za mała i nie dla wszystkich wystarczy w niej miejsca! Musisz w przemyślany sposób przemieszczać swoich piratów. Nie zawsze wygrywa ten, który biegnie najszybciej! Czasami warto cofnąć się, aby zdobyć przedmiot przydatny w dalszej ucieczce.

Zapraszamy do zabawy!