Poznajcie wystawców – Vertima.trade

Nasze prezentacje nabierają tempa, bo i festiwal coraz bliżej – dziś kolejny gość, bez którego nie wyobrażamy sobie Gratislavii, choć w nieco zmienionym entourage’u 🙂
Pod nieco tajemniczą nazwą Vertima.trade kryje się dystrybutor świetnie znanego bywalcom naszego festiwalu wydawnictwa PHALANX i to gry tego wydawnictwa przede wszystkim przywiezie ze sobą. A będą to:

 • Scythe
  Scythe to gra planszowa umiejscowiona w alternatywnej historii lat 20. ubiegłego stulecia. To czas rolnictwa i wojny, złamanych serc i zardzewiałych trybów, innowacji i męstwa.
  Scythe to strategiczna gra planszowa dla 1–5 graczy, w której wcielisz się w przywódcę jednego z narodów Europii Wschodniej w w alternatywnej rzeczywistości wykreowanej przez Jakuba Różalskiego. Będziesz odkrywał i podbijał kolejne terytoria, werbował nowych rekrutów i gromadził surowce. W końcu będziesz wysyłał do walki się jące postrach bojowe mechy, którymi zmiażdżysz innych graczy. Planuj, podbijaj, zwyciężaj!
 • Mare Nostrum
  Starożytni Rzymianie nazywali Morze Śródziemne „mare nostrum”. W języku łacińskim oznacza to po prostu „nasze morze”. Czy i Tobie będzie dane tak o nim powiedzieć?
  Mare Nostrum: Imperia to strategiczna gra planszowa, w której prowadzisz starożytną cywilizację, by zdominować antyczny świat. Zdobędziesz potęgę i chwałę poprzez poszerzanie granic swojego państwa, rozwój handlu oraz budowę miast, rynków i świątyń. Tylko miej na nich baczenie, gdy zaczną pożądać Twoich bogactw… Zostań Cezarem Rzymu i poprowadź jego legiony! Wciel się w Peryklesa, greckiego męża stanu i oratora albo wkrocz na scenę jako Hannibal z Kartaginy, której potęga handlowa nie miała sobie równych. A może wolisz, tak jak król Hammurabi z Babilonu, stać się twórcą sławnego Kodeksu Praw bądź – jak Kleopatra z Egiptu – opleść antyczny świat siecią swoich spisków? Dróg do zwycięstwa jest masz wiele!
 • Niech żyje Król Julian!
  Witajcie na parkiecie wielbiący mnie poddani moi! Słuchajcie mą kwieciście płomienną przemowę. Czas rozpocząć wygibuśne gibanko. Impreza to będzie stulecia, więc cieszcie się bardzo z zachwytu.
  Niech żyje Król Julian to zabawna gra karciana dla 2–5 graczy, gdzie wcielacie się w role lemurów, które przybyły na imprezę organizowaną przez Króla Juliana i bierzecie udział w konkursie tańca. Jednak umiejętność tańca nie jest wymagana! W grze liczy się zręczność i szybkie oko. Każdy z graczy otrzyma karty, których musi się jak najszybciej pozbyć podczas gry. W tym celu będziecie rzucać kostkami Instrukcji Tanecznych i jak najszybciej zagrywać karty Tańca pasujące do wyników na kostkach. Zasady gry można wytłumaczyć w jedną minutę!

Vertima to także wyłączny dystrybutor wydawnictw Board&Dice, Let’s Play, Officina Monstrorum i Morning Family, więc oprócz gier Phalanxa na ich stoisku znajdziecie takie tytuły jak:

 • Multiuniversum
 • Labirynth – paths of destiny
 • Wygnańcy

Zapraszamy na stoisko Vertimy – na pewno nie będziecie się tam nudzić.