Przedstawiamy wystawców – TM Toys

Dziś sami nie wiemy, co zrobić z porządkiem alfabetycznym – czy ten wpis powinien być pod „T” jak TM Toys czy raczej pod „R” jak Ravensburger, ale chyba raczej skłaniamy się ku „T”, jako że to właśnie ta firma zechciała wesprzeć nasz festiwal następującymi tytułami:
La Cucaracha
Broom Service
Rummikub
Labirynt
Kraina Zamków
Las Vegas
Quizwanie
Postaw na milion

Większość z nich znajdziecie w bibliotece festiwalu i będziecie się mogli nimi cieszyć na najbliższej i kolejnych edycjach, a niektóre trafią do puli nagród w naszym tradycyjnym konkursie dla wypożyczających.

Broom Service to specjalna grupa szalonych czarownic, których zadaniem jest znajdowanie i transportowanie do odpowiedniego miejsca magicznych miksutr (i ich składników). Przez okres 7 rund, gracze zagrywać będą jednocześnie karty odpowiednich czarownic. Każda z nich może wykonać bardzo efektywną i niebezpieczną „odważną” akcję albo bezpieczniejszą, aczkolwiek mniej efektywną „tchórzliwą” akcję. Gracze w ten sposób będą wykorzystywać czarownice do zbierania i dostarczania składników do niesamowitych magicznych mikstur. Ta osoba, która skorzysta z usług Broom Service najlepiej, osiągnie zwycięstwo!

Aby wygrać w Broom Service będziesz potrzebować kombinacji szczęścia, umiejętności planowania i małej dozy blefu.

 
LabirynthRozwikłać zagadki długich korytarzy… odkryć wspaniałe skarby… i wygrać!

Wykładamy kartę labiryntową – i już wszyscy gracze na raz pędzą wzdłuż zawiłych i krętych korytarzy. Ile skrzyń ze skarbami można zdobyć? Kto pierwszy obwieści ich prawidłową ilość?

Szalona zabawa w polowanie na skarby, duchy i smoki. Szkoda tylko, że pozostali gracze chcą dotrzeć do zupełnie innych miejsc niż ja i utrudniają mi wędrówkę… Oto pasjonujący labirynt: niby proste zasady a tyle niespodzianek!

 
La CucarachaW kuchni jest karaluch! Szybko – kto go złapie?! Rzuć kostką i działaj błyskawicznie – użyj sztućców, aby zwabić karalucha do swojej pułapki. Gracz, który złapie karalucha 5 razy wygrywa!

Żeby złapać robala trzeba przedsięwziąć dwa kroki:
Rzucić kostką, i co najważniejsze…
Ułożyć odpowiednią drogę do pułapki!