Przedstawiamy wystawców – Awaken Realms

Wracamy do początku alfabetu – A jak Awaken Realms. Specjaliści od figurek, którzy przebojem wkroczyli w świat gier planszowych. Na Gratislavii pojawią się po raz pierwszy, prezentując trzy swoje tytuły – kickstarterowy hit roku 2017 Lord of Hellas, najnowszy tytuł Adama Kwapińskiego – Nemesis i The Edge:Downfall – grę autorstwa Michała Oracza.
Opisy gier jak zwykle znajdziecie przy zdjęciach, a my chętnie się dowiemy, która z gier budzi Waszą największą ciekawość? Co w pierwszej kolejności chcielibyście wypróbować na stoisku Awaken Realms?

The Edge: Dawnfall – Dynamiczna gra figurkowo-karciana, osadzona w autorskim, post-apokaliptycznym uniwersum The Edge. Gracze zmierzą się w starciu dwóch wrogich oddziałów, a umiejętne zarządzanie zasobami i odpowiednia taktyka będą niezbędne by pokonać przeciwnika.

Tytuł Michała Oracza, w którym zarówno fani popularnej Neuroshimy Hex, jak i fani gier karcianych odnajdą coś dla siebie!

Lords of Hellas – kickstarterowy hit roku 2017!

Przenieś się w mroczne wieki antycznej Grecji, gdzie rządy sprawują potężne bóstwa, wyposażone w zaawansowane technologie, dla śmiertelnych nieodróżnialne od magii. Poprowadź do boju armie, a swojego herosa skieruj do walki ze znanymi z mitologii monstrami.

Buduj majestatyczne, wieloczęściowe posągi bogów aby odblokować ich moce, które ułatwią Ci drogę do zwycięstwa i pomogą przetrwać ataki potworów, oraz Twoich przeciwników …

W trakcie gry będziesz podejmował decyzje na kilku szczeblach, od strategicznej rozgrywki w stylu area control po typowo przygodowe polowanie na bestie i wykonywanie misji rodem z greckich mitów. Zwyciężyć możesz na kilka różnych sposobów: od kontroli w pełni wybudowanego posągu jednego z bóstw, przez kontrolowanie określonej ilości terytoriów, aż po upolowanie trzech z siedmiu potworów.

 

Nemesis – najnowszy tytuł Adama Kwapińskiego!

Wraz z resztą załogantów zostałeś awaryjnie wybudzony z hipersnu. Procedury awaryjne mówią, że takie wybudzenie może być przeprowadzone tylko w sytuacji krytycznej. Faktycznie, jest niewesoło – jeden z członków załogi został wywleczony ze swojej komory hibernacyjnej i leży na podłodze w kałuży krwi. Ponadto na statku słychać całą masę nowych, podejrzanych dźwięków …

Nemesis to kooperacyjna gra utrzymana w klimacie klasycznych horrorów sci-fi. Każdy z graczy ma własne zadanie do wykonania, niekiedy sprzeczne z interesami innych członków drużyny. Spodziewaj się spiskowania i zdrady w najmniej spodziewanym momencie.