Przedstawiamy wystawców – Bolter

B jak Bolter. Sklep Bolter to miejsce znane przede wszystkim wrocławskim miłośnikom figurkowych gier bitewnych. Na Gratislavii pojawi się po raz drugi, aby fanom planszówek przybliżyć świat „bitewniaków”, ale także zorganizować eliminacje do Mistrzostw Polski w Neuroshimę Hex.

Na stoisku Boltera będzie można wypróbować takie tytuły jak: Dust 1947, Warhammer Underworlds Shadespire, Batman miniature game i Necromunda Underhive. Tradycyjnie opisy gier znajdziecie poniżej, a szczegóły eliminacji w Neuroshimę znajdziecie w udostępnionym przez nas wydarzeniu: Turniej Neuroshima.

DUST 1947 – Witajcie w czasach odmienionej drugiej wojny światowej, innej jednak niż ta którą znacie z podręczników historii. W roku 1938 Niemcy odkryli na Antarktydzie rozbity statek kosmiczny wraz z ocalałym członkiem załogi. Natychmiast rozpoczęli badania znaleziska, zaś zahibernowanego przybysza z obcej planety wysłali U-bootem do Europy. Wybudzenie go i nawiązanie kontaktu wprowadziło Niemcy na drogę technologicznego rozwoju na niespotykaną skalę.

Teraz jest rok 1947, dwa pełne lata po zakończeniu wojny w naszej linii czasu. Siły biorące udział w konflikcie podzielone są na trzy bloki: Osi, Aliantów oraz ZSS – Związek Sino-Sowiecki. Tylko mała grupa krajów pozostaje neutralna. Pozaziemska technologia odkryta w roku 1938 doprowadziła do stworzenia chodzących czołgów, odrzutowców czy śmiercionośnej broni laserowej.

Dust Tactics to hybryda gry planszowej i bitewnej. Wraz z przyjaciółmi możecie w niej toczyć bitwy na podzielonej na kwadraty planszy. Wasze oddziały składają się z modeli o bardzo dużej szczegółowości. Poszczególne elementy wyposażenia i uzbrojenia oraz specjalne umiejętności nadają każdemu żołnierzowi niepowtarzalny charakter. Wyznaczanie linii wzroku, zasięgu strzału czy możliwości ruchu jest proste i intuicyjne dzięki lekkim i przejrzystym zasadom. Nie wymaga używania miarki czy kłótni z przeciwnikiem;) Wystarczy policzyć pola na planszy bądź wyznaczyć linię od kropki do kropki i sytuacja staje się jasna.

Warhammer Underworlds: Shadespire – Shadespire był niegdyś miastem cudów i magii, handlową metropolią, której władcy sprzeciwili się śmierci, ku furii Nagasha. Ta furia przejawiała się w czymś gorszym niż zniszczenie – czerpiąc z tajemniczej mocy pancerza, który dawał miastu moc, Nagash wyrwał światło i chwałę Shadespire’a, pozostawiając go pokręconym odbiciem dawnej świetności. Poszukiwacze przygód, na tyle głupi, by postawić stopę w murach tego miasta, są tutaj uwięzieni, a wszelka nadzieja wydaje się zagubiona. Jednak nie wszyscy zaakceptują swój los bez walki …

Warhammer Underworlds: Shadespire to pełna akcji gra figurkowo-planszowa dla dwóch do czterech graczy. Zbuduj swoją drużynę, zbuduj swoją talię kart mocy oraz celów i pokonaj rywali, którzy staną Ci na drodze.

NECROMUNDA: UNDERHIVE – To nowa odsłona kultowej gry bitewnej stworzonej przez Games Workshop. Przeznaczona dla dwóch do czterech graczy przedstawia zmagania gangów zamieszkujących najniższe poziomy wielkich miast-kopców w świecie Warhammer 40.000.

Nowa odsłona będzie miała dwie wersje: figurkowo-planszową, gdzie toczymy boje na planszy odzwierciedlającej korytarze i zaułki slumsów oraz w pełni figurkową.

Premiera będzie miała miejsce już 25/11.

BATMAN MINIATURE GAME to figurkowa gra bitewna, w której małe drużyny składające się z potężnych herosów i złoczyńców ze świata DC Comics walczą o władzę nad miastem Gotham i światem.

Czy przyłączysz się do sił Mrocznego Rycerza by walczyć z gangsterami terroryzującymi miasto Gotham? A może staniesz po stronie tych co chcą przynieść chaos i zniszczenie na ulice tego miasta?