Przedstawiamy wystawców – Games Factory

G – jak Games Factory, pewnie pamiętacie ich z poprzedniej Gratislavii. Co prawda nazywali się wtedy jeszcze Games Factory Publishing, ale to ciągle oni, ta sama sympatyczna ekipa, która pokazywała Wam Kingdomino. I tym razem przywiozą je ze sobą, jako że w międzyczasie ta gra otrzymała tytuł „Spiel des Jahres”, czyli coś w rodzaju planszówkowego Oscara Na stoisku Games Factory znajdziecie również nowość – Star Realms, Każdy, kto pozna zasady tych gier, będzie miał szansę stanąć w turniejowe szranki – Star Realms w sobotę, a Kingdomino w niedzielę. Na stoisku znajdziecie także ostatnie sztuki Obecności, Dominiona, Festiwal lampionów, Spartakusa i inne tytuły.

Kingdomino – Zdobywca tegorocznego Spiel Des Jahres (czyli takiego planszówkowego Oskara) to wspaniała gra taktyczno-strategiczna bazująca na mechanice domina, w której gracze tworzą królestwo wokół swojego zamku za pomocą kolorowych kafli. Kingdomino jest grą prostą, bardzo zabawną i przyjemną dla oka: dzięki kolorowej, komiksowej stylistyce, z płytkami o wielu ciekawych szczegółach. Zadowoli ona nawet najbardziej wymagających fanów gier planszowych.

Star Realms to szybka gra karciana o budowaniu własnej floty statków. Wcielimy się w role dowódców floty jednego z czterech dostępnych galaktycznych ugrupowań i w trakcie rozgrywki będziemy powiększali swoją flotę i toczyli spektakularne bitwy w przestrzeni kosmicznej. Będziemy musieli wybrać, czy staniemy po stronie Gwiezdnego Imperium, Federacji Handlowej, Kultu Maszyn czy rasy obcych, zwanych Blobami