Poznajcie wystawców – Boltercafe

Lawina zapowiedzi przybiera na sile! Wieczorny wpis dedykujemy gościowi, który na „bitewnej” scenie Wrocławia istnieje od bardzo dawna, ale od roku w zupełnie nowej szacie i lokalizacji. Boltercafe, bo o nim mowa, na swoim stoisku nie lubi monotonii, dlatego każdego dnia będzie prezentować inne gry.
W sobotę będą to SAGA:Era Wikingów i Force of Will – gra karciana, a w niedzielę Star Wars Legion i Warhammer Underworld: SHADESPIRE. Koniecznie zajrzyjcie na stoisko Boltercafe!

Force of Will to japońska seria fantasy koncentrująca się wokół dwóch głównych elementów, kolekcjonerskiej gry karcianej i opowiadań tworzących tło.
Te dwa elementy tworzą razem grę i wszechświat pełen zabawy, dramatu i personalizacji!
Jeśli głównym daniem jest gra karciana, to opowieść „Moc Woli” jest przystawką, która pomaga stworzyć naprawdę satysfakcjonujące doświadczenie kulinare. Postaci Force of Will TCG, historie, a nawet wiele mechanizmów są zaadoptowane bezpośrednio z opowiadań Force of Will, które szczegółowo opisują ciągłą historię z każdym nowym wydaniem zestawu boosterów. Opowiadania nie są oczywiście konieczne, aby zrozumieć zasady gry, ale zapewnią lepsze zrozumienie postaci kryjących się za kartami oraz głębsze zaangażowanie w konflikt, w którym uczestniczysz, grając w tę grę karcianą.

SAGA to gra o potyczkach, która odbywa się w bohaterskich wiekach, niezależnie od tego, czy są one historyczne, mitologiczne czy powstałe z umysłów pisarzy. Powołuje do życia walki pomiędzy wyjątkowymi wojownikami – Warlordami, którzy przeciwstawiają się wrogom w bitwach na czele ich bandy.
Ta gra stawia cię na czele jednej z takich drużyn, złożonej z około trzydziestu figurek i prowadzonej przez twoje bohaterskie alter ego. Każda z drużyn jest wybierana spośród dostępnych frakcji SAGA i ma specjalną planszę bitewną i kości SAGA, które zapewniają im szczególne umiejętności w walce i wzmacniają ich tożsamość.

Warhammer Underworlds: Shadespire to pełna akcji gra walki dla dwóch graczy. Zbuduj swoją drużynę, zbuduj swoją talię i pokonaj rywali.
Shadespire był niegdyś miastem cudów i magii, handlową metropolią, której władcy sprzeciwili się śmierci, ku furii Nagasha. Ta furia przejawiała się w czymś gorszym niż zniszczenie – czerpiąc z tajemniczej mocy pancerza, który nadał miastu moc, Nagash wyrwał światło i chwałę Shadespire’a, pozostawiając go pokręconym odbiciem dawnej świetności. Ci poszukiwacze przygód na tyle głupcy, aby postawić stopę w jej murach, są uwięzieni, a wszelka nadzieja wydaje się zagubiona. Jednak nie wszyscy zaakceptują swój los bez walki.

Działania wojenne są nieodłączną częścią wszechświata Gwiezdnych Wojen, od ciosu zadawanego przez Sojusz Rebeliantów w bitwie pod Hoth, aż do kilku grup uderzeniowych Rebelii, które walczą z armią szturmowców stacjonujących na Endorze. Wykorzystaj swoją szansę, by postawić swoje buty na ziemi i poprowadź swoje wojska do zwycięstwa w grze Star Wars ™: Legion, grze figurkowej z ekscytującymi walkami piechoty w uniwersum Gwiezdnych wojen!
Gwiezdne Wojny: Legion zaprasza Cię do przyłączenia się do nietkniętych bitew Galaktycznej Wojny Domowej jako dowódcy wyjątkowej armii pełnej żołnierzy, potężnych pojazdów naziemnych lub repulsorowych oraz kultowych postaci, takich jak Darth Vader czy Luke Skywalker. Podczas gdy innowacyjna mechanika symuluje mgłę wojny i chaos bitwy, niepomalowane, łatwe do złożenia modele pozwolą Ci stworzyć armię z Gwiezdnych Wojen, którą zawsze chciałeś poprowadzić do bitwy – bez względu na to, czy walczysz o monolityczne, opresyjne Imperium Galaktyczne lub Sojusz Rebeliantów.