Poznajcie wystawców – Czacha Games

Kochani, mamy nadzieję, że ta wiadomość ucieszy Was z samego rana jak tylko ją przeczytacie.
Mamy przyjemność przedstawić debiutanta na tegorocznej Gratislavii. Jest to wydawnictwo Czacha Games, które zajmuje się sprowadzaniem świetnych tytułów na nasz rodzimy rynek. Są znani ze swojego ostatniego sukcesu na platformie zagramw.to, gdzie udało im się ufundować wydanie gry Klany Kaledonii w języku Polskim. Za ich sprawą będziecie mieli okazję na Gratislavii spróbować następujących tytułów:

Wojownicy Midgardu
Projekt Manhattan
Keyflower

W grze Wojownicy Midgardu wcielasz się w rolę jednego z przywódców klanu wikingów, który musi zdobyć dość Chwały, by godnie zastąpić zmarłego Jarla i obronić krainę przed nadciągającą zgubą. Pokonując Trolle przeciągniesz na swoją stronę mieszczan. Walcząc z Draugrami zdobędziesz niezbędne złoto do sfinansowania swoich wypraw. Zabijając mityczne bestie zdobędziesz Chwałę i uznanie wśród wszystkich mieszkańców Midgardu oraz przychylność Bogów. Poprzez walkę z bestiami osiągniesz chwałę i pokażesz, że jesteś wart zostania nowym Jarlem. Zostaniesz ogłoszony Czempionem Midgardu! Celem gry jest posiadanie jak największej liczby punktów Chwały po zakończeniu 8 rundy rozgrywki. Chwała jest zdobywana głównie przez walkę z wrogami. Ale uważaj – możesz zostać obwiniony o bierność podczas obrony miasta przed Trollami i utracić zdobyte punkty Chwały! Wojownicy Midgardu to gra łącząca w sobie grę kościaną z mechaniką worker-placement, tworząca ciekawą mieszankę strategii i dynamicznej walki. Werbuj nowych wojowników, zdobywaj potężne runy, spoglądaj w przyszłość i wysyłaj swe wojska by pokonywały wielkie i mityczne bestie! Ten kto zdobędzie najwięcej chwały stanie się nowym Jarlem i czempionem Midgardu!

W Projekcie Manhattan każdy gracz wciela się w rolę przywódcy jednego z supermocarstw posiadających potencjał atomowy, w śmiertelnym wyścigu budowania coraz większych i skuteczniejszych bomb. Gracz musi odpowiednio rozdzielać pracę swoim robotnikom: budowanie bomb, tworzenie infrastruktury, poszerzanie siły militarnej czy wysyłanie szpiegów, aby kradli informacje przeciwnikom.

Projekt Manhattan to gra, która nie opiera się na szczęściu. Gracze nie zrzucają na siebie atomówek, jednak mogą bombardować infrastrukturę przeciwników, co w delikatny sposób dodaje negatywnej interakcji. Gra oferuje pewien wariant mechaniki worker-placement. Nie ma tu rund, a robotnicy są zdejmowani, gdy gracz sobie tego zażyczy, bądź jest do tego zmuszony. Szpiegowanie pozwala na blokowanie działań przeciwnika, wykradanie technologii i sabotaż.

Keyflower to gra, w której każdy z graczy podczas czterech pór roku buduje swoją wioskę i stara się jak najbardziej ja rozwinąć i uzyskać z niej jak największy dochód, czyli liczbę punktów zwycięstwa. Podczas każdej pory roku (czyli rundy) gracze mają możliwośc pozyskania nowych lokalizacji na drodze bardzo interesującego mechanizmu licytacji. Mogą także korzystać ze swoich budynków lub wybrać się do budynków współgraczy, by skorzystać z ich benefitów, jednak będzie ich to kosztować utratę robotników i na pewno zdenerwuje współgraczy, gdyż każdorazowe użycie budynku wymaga większego nakładu pracy ze strony robotników.

Rozgrywka to optymalizacja pomiędzy pozyskaniem jak najlepszych budynków, jak najskuteczniejszym ich wykorzystaniem i zablokowaniem współgraczy w ten sposób, by jak najmniej uzyskali ze swoich budynków.