Poznajcie wystawców – Portal Games

Czołem!
Pora przedstawić kolejnego wystawcę na naszym festiwalu Będzie to wieloletni już bywalec naszego Festiwalu. Najbardziej znane Polskie wydawnictwo na świecie, mianowicie jest to Portal Games. Zupełnie zbzikowana ekipa z Gliwic pojawi się u nas ze swoimi nowościami i starszymi hitami. Kilka z tych tytułów pokazujemy poniżej! Nie zapomnijcie zajrzeć do nich na stoisko!

Decrypto to drużynowe zmagania w łamaniu słownych szyfrów za pomocą skojarzeń! Każda z dwóch drużyn otrzymuje zestaw znanych tylko im haseł. Szyfranci otrzymują także kody i starają się przekazać skojarzenia do haseł, tak aby tylko ich drużyna rozgryzła kod. Runda za rundą, gdy skojarzeń przybywa, zadanie staje się coraz trudniejsze.
Decrypto to świetna imprezowa gra planszowa. Zgarnij znajomych, usiądźcie przed księgą szyfrów i spróbujcie złamać kody przeciwników!

SteamRollers – Wyobraź sobie, że jesteś amerykańskim potentatem kolejowym działającym kilka lat po zakończeniu Wojny Secesyjnej (1861-1865). Synonimem tych czasów były prężne inwestycje w kiełkujący przemysł kolejowy oraz budowa dróg szynowych w całych Stanach Zjednoczonych.
Rzucaj kością i twórz swoją sieć połączeń, ulepszaj lokomotywę i wyprzedzaj konkurencję w zdobywaniu najbardziej opłacalnych zamówień transportowych. Bądź najszybszy i najskuteczniejszy! Zasłuż na miano magnata kolejowego! Efektywny rozwój firmy oraz przewóz jak największej liczby towarów to klucz do wygranej.

Grupa śledczych trafia do nawiedzonego domu, by rozwikłać jego zagadkę. Mają dokładnie siedem nocy na odkrycie przesłania nieszczęsnego mieszkańca posiadłości.
Tajemnicze Domostwo to towarzyska gra planszowa dla 2-7 graczy. Jeden z nich wciela się w postać ducha. Jego zadaniem jest sprawić, by pozostali gracze odgadli przedmioty, miejsca i osoby powiązane ze zbrodnią sprzed lat. Posłużą im do tego przepiękna talia kart, siła skojarzeń i potęga wyobraźni!

Odbywająca się w 1893 roku Wystawa Światowa w Chicago była niezwykłym wydarzeniem, podczas którego zaprezentowano największe osiągnięcia w dziedzinie nauki, technologii, kultury oraz rozrywki. Wcielając się w rolę organizatorów wystawy, będziecie wysyłać swoich pracowników, aby uzyskać przychylność wpływowych osób oraz zapewnić pojawienie się na wystawie najwspanialszych eksponatów. Ten z organizatorów, który przed rozpoczęciem wystawy będzie cieszył się najlepszą reputacją, zostanie zwycięzcą gry.
Wystawa Światowa 1893 zabierze Cię w niesamowitą podróż w czasie, dzięki której poznasz kawał historii ludzkości, świetnie bawiąc się zarządzając swoimi pracownikami i zdobywając punkty!