Gratislavia VII – 14-15 maja 2011.

Miło mi poinformować, że praca nad kolejną edycją Wrocławskiego Festiwalu Gier Planszowych „Gratislavia” idzie pełną parą i możemy już podać pierwsze konkrety, a mianowicie termin 🙂

W sobotę 14 maja otworzymy już o godzinie 10.00 i aż do 20.00 będziemy intensywnie grać, zagrywać, pogrywać i uprawiać różne inne gierki.

W niedzielę 15 maja nasze drzwi będą otwarte na oścież od godziny 10.00 aż do 18.00.

W międzyczasie mnóstwo atrakcji, gier starych i nowych, łatwych i trudnych, zabawnych że boki zrywać i poważnych, że już bardziej się nie da, będą gry mądre i … no dobra, kilka głupich się również znajdzie. Do tego konkursy, loteria, znani autorzy, nieznani wolontariusze i pełno osób z którymi zasiąść do planszy to prawdziwa przyjemność.

Wiemy, że jest kryzys, a zatem zespół szykujący Gratislavię postanowił ogłosić PROMOCJĘ!!! Wjazd, wejście, wmarsz i wszelkie inne formy pojawienia się na imprezie są ZA DARMO!!!!!!!! (czyli tak jak zawsze 🙂

Dalsze szczegóły już wkrótce – do zobaczenia.

Ramowy Program V Wrocławskiego Festiwalu Gier Planszowych „Gratislavia”

Sobota 24.04.2010
  • 10:00 Otwarcie festiwalu
  • 10:30 Rozpoczęcie pokazowej rozgrywki Twilight Imperium
  • 11:30 Turniej dla dzieci „Hej, to moja ryba!”
  • 12:00 Początek turnieju gier Martina Wallace’a
  • 12:30 Prezentacja Małych Powstańców – grę prezentuje autor, Filip Miłuński
  • 13:00 Turniej Małych Powstańców
  • 14:00 „Konkurs Zombiaczy” – premiera nowej gry „Zombiaki 2: Atak na Moskwę
  • 14:30 Turniej Zombiaków 2
  • 15:00 Turniej Abalone
  • 16:00 Prezentacja Havany
  • 16:30 Turniej Havany
  • 17:30 Spotkanie z wydawcą – Wydawnictwo G3. Prezentacja z niespodzianką: nowa gra imprezowa.
  • 18:30 Turniej Neuroshimy Hex
  • 20:00 koniec dnia pierwszego
Niedziela 25.04.2010
  • 10:00 rozpoczęcie
  • 11:00 Turniej łamigłówek Rush Hour
  • 12:00 Ogłoszenie zwycięzcy plebiscytu Gra Roku 2010 i wręczenie nagrody wydawcy
  • 12:30 Turniej Poszukiwaczy Skarbów
  • 13:30 Spotkanie dla początkujących twórców gier – wydawnictwo G3 i twórca „Małych Powstańców” Filip Miłuński
  • 14:00 Turniej Dixita 2
  • 15:30 Turniej „Krabów”
  • 17:00 Podsumowanie festiwalu – m.in. wręczenie nagród za Wielką Wrocławską i turniej gier Martina Wallace’a
  • 18:00 Zakończenie festiwalu.

V Wrocławski Festiwal Gier Planszowych "Gratislavia"

  • 18 godzin dobrej zabawy
  • konkursy i turnieje dla dorosłych i dla dzieci
  • demonstracje i pokazy gier
  • losowanie gier wśród wszystkich uczestników w ramach festiwalowej loterii
  • kolejna edycja „Wielkiej Wrocławskiej” – konkursu na największą ilość wygranych gier

Czytaj dalej

Lista gier zapewnionych przez organizatorów podczas IV Gratislavii

  1. 6. bierze
  2. Abalone
  3. Acquire
  4. After the Flood
  5. Age of Empires III
  6. Agricola
  7. Aton
  8. Battlelore
  9. Battlestar Galactica PL
  10. Blokus
  11. Bootleggers
  12. Borgia, Die
  13. Brass
  14. Carcassonne
  15. Carcassonne – City
  16. Carcassonne kupcy i budowniczowie
  17. Castle for all Seasons
  18. Caylus
  19. Chaos in the Old World
  20. Chicago Express
  21. China
  22. Cold War: CIA vs KGB
  23. Colonia
  24. Comuni
  25. Condottiere
  26. Cytadela
  27. Der Name Der Rose
  28. Dixit
  29. Dominion
  30. Dominion: Intrigue
  31. El Grande
  32. Eufrat i Tygrys
  33. Fangfrisch
  34. Fasolki
  35. Filou
  36. Fjorde
  37. Fury of Dracula
  38. Game of Thrones
  39. Game of Thrones: Clash of Kings
  40. Gheos
  41. Giza (Gizeh)
  42. Goa
  43. God’s Playground
  44. Guilottine
  45. Hab & Gut
  46. Hansa
  47. Hart an der Grenze
  48. Hazienda
  49. Hej ! To moja ryba
  50. Himalaya
  51. Hive
  52. Jamaica
  53. Jenga
  54. Kakerlakensalat
  55. Kakerlaken Suppe
  56. Kingsburg
  57. Kogworks (Mecanix)
  58. Kosmiczna Eskadra
  59. La Citta
  60. Lascaux
  61. Last Night on Earth
  62. League of Six
  63. Maharaja (Raja)
  64. Mali Powstańcy
  65. Mall of Horror
  66. Maniki
  67. Manila
  68. Marrakech
  69. Masons
  70. Memoir’44
  71. Metro
  72. Mr. Jack
  73. Munchkin
  74. Mystery of the abbey
  75. Neuroshima Hex
  76. Neuroshima Hex Babel 13
  77. Niagara
  78. Nottingham
  79. Origo
  80. Osadnicy z Catanu
  81. Othello
  82. Pędzące Żółwie
  83. Pitchcar Mini
  84. Poszukiwacze skarbów
  85. Prawo Dżungli
  86. Przez pustynię
  87. Puerto Rico
  88. Pylos
  89. Quads
  90. Quarto
  91. Quixo
  92. Quoridor
  93. Race for the Galaxy
  94. Railroad Tycoon
  95. Re Re Kum Kum
  96. Roll Through the Ages: The Bronze Age
  97. Runebound
  98. Scotland Yard
  99. Silk Road
  100. Small World
  101. Snow Tails
  102. Stone Age
  103. Struggle of Empires
  104. Super Farmer
  105. Taluva
  106. Thurn und Taxis
  107. Totem
  108. Tribune
  109. Twilight Imperium+Shattered Empire
  110. Tyrus
  111. Tzaar
  112. Ubongo das duell
  113. Um Krone und Kragen
  114. Uptown
  115. Winds of Plunder
  116. Witchcraft
  117. Wsiąść do Pociągu
  118. Wysokie napięcie
  119. Wysokie napięcie europa centralna/beneluks chiny/korea
  120. Yspahan
  121. Żeglarze z Catanu
  122. Zooloretto

Oczywiście nie są to wszystkie gry, lista powiększy się jeszcze przez samym Festiwalem, a także zachęcamy do przywożenia Waszych propozycji – wiemy, że macie torby pełne nowości po Essen 🙂

Ramowy Program Gratislavii

SOBOTA:

  • 10.00 Otwarcie podwoi ;), początek zapisów na Turniej Ticketa
  • 10.30 losowanie nagród
  • 11.00 Hoop – turniej prowadzony przez Folka
  • 11.30 losowanie nagród
  • 12.00 Wsiąść do Pociągu (Ticket to Ride) – rozpoczęcie dwudniowego turnieju
  • 12.30 losowanie nagród
  • 13.00 niezapowiedziana niespodzianka turniejowa
  • 13.30 losowanie nagród
  • 14.00 prezentacja gry „Kajko i Kokosz: Wielki Wyścig” prowadzona przez Folka, zaraz później turniej Kajko i Kokosza
  • 14.30 losowanie nagród
  • 15.00 Jungle Speed – turniej
  • 15.30 losowanie nagród
  • 16.00 Pentago – turniej
  • 16.30 losowanie nagród
  • 17.00 Superfarmer – turniej
  • 17.30 losowanie nagród
  • 18.00 prezentacja gry Vasco Da Gama
  • 18.30 losowanie nagród
  • 19.00
  • 19.30 losowanie nagród
  • 20.00 koniec pierwszego dnia

NIEDZIELA:

  • 10.00 ponowny start
  • 10.30 losowanie nagród
  • 11.00 Hoop – turniej prowadzony przez Folka / Wsiąść do Pociągu (początek drugiego dnia zmagań)
  • 11.30 losowanie nagród
  • 12.00 Vasco Da Gama – turniej
  • 12.30 losowanie nagród
  • 13.00 prezentacja gry Dragon’s Ordeal / Turniej gry Trucizna (Poison)
  • 13.30 losowanie nagród
  • 14.00 Othello – turniej / prezentacja gry Stronghold
  • 14.30 losowanie nagród
  • 15.00 Totem – turniej / Pitchcar Mini – turniej
  • 15.30 losowanie nagród
  • 16.00
  • 16.30 losowanie nagród
  • 17.00 Podsumowanie Gratislavii, wręczenie nagród za Wielką Wrocławską i Eliminacje „Wsiąść do Pociągu”.
  • 17.30 losowanie nagród
  • 18.00 koniec IV edycji Wrocławskiego Festiwalu Gier Planszowych „Gratislavia”.

Atrakcje IV Gratislavii

Zostały jeszcze 2 tygodnie, najwyższa pora, aby podzielić się informacjami o atrakcjach programowych IV Gratislavii:


  • Głównym gościem „Gratislavii” będzie Adam „Folko” Kałuża, który poprowadzi dwa turnieje swoich gier:”Hoop” oraz „Kajko i Kokosz – Wielki Wyścig”.
  • Dwa największe turnieje tegorocznej edycji to oczywiście zapowiadane już eliminacje Mistrzostw Świata we „Wsiąść do Pociągu”, oraz nasza klasyczna „Wielka Wrocławska”, czyli konkurs na największą ilość wygranych gier.
  • Prezentacje gier: Stronghold, Vasco da Gama, Dragon’s Ordeal, Kajko i Kokosz: Wielki Wyścig
  • Turnieje Trucizny oraz Pentago.
  • Dwa pokoje tematyczne: pokój gier kolejowych oraz pokój w klimacie XVI – XVIII wieku.
  • Wystawiają się u nas: sklep Logorajd, sklep Trik-Trak, sklep Planszóweczka, Wydawnictwo Phalanx Games Polska, Wydawnictwo Hobbity, Wydawnictwo Portal, Akcja Miejsca Dzieci.
  • oraz wiele, wiele innych turniejów i atrakcji…

Szczegółowy plan (co? gdzie? kiedy?) pojawi się już niedługo.