Gratislavia XX – Poznajcie wystawców – G3

Dzisiaj przedstawimy Wam wydawcę dobrze znanego na naszym rodzimym rynku, G3 – wydawnictwo gier planszowych bo o nich mowa od lat pokazują nam że nie tylko wielkopudełkowe gry potrafią bawić przy stole – ich portfolio obejmuje zarówno małe, ale sprytne gry karciane jak i naprawdę duże gry zręcznościowe, nie zapominajmy też o solidnych eurograch. Nie przegapcie ich stoiska a na pewno się nie zawiedziecie, listę tytułów jakie przygotowali dla Was, znajdziecie poniżej:

Szarlatani z Pasikurowic – lekka, aczkolwiek bardziej złożona gra planszowa o tworzeniu eliksirów dla 2 do 4 graczy od 10 lat. Gra jest kolorowym, prostym, ale niebanalnym tytułem, a wszystko to dzięki różnym urozmaiceniom. Gracze wcielający się w szarlatanów dobierają składniki ze swoich woreczków i dodają je do kociołka. Czynią tak dopóty, dopóki nie uznają, że eliksir jest gotowy. Muszą jednak uważać, bo jeśli dodadzą zbyt dużo specjalnego składnika, kociołek eksploduje!

Ganz schon Clever – wciągająca gra kościana, gdzie znacznie więcej zależy od Twojej decyzji niż od wyniku rzutu kośćmi. To zadziwiające, jak dużo kombinowania może wymagać sześć kości, arkusz papieru i ołówek. Uwaga – uzależnia!

Czarne Historie: Śledztwo – Szukasz dynamicznej gry dedukcyjnej, przy której wraz z przyjaciółmi spędzicie wiele wieczorów? Być może jesteś fanem rozwiązywania zagadek kryminalnych?
Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi twierdząco, to „Czarne historie – Śledztwo” jest grą dla Ciebie!

Kakao – Gra „Kakao” wprowadza graczy w egzotyczny świat „owocu bogów”, w którym wcielą się w rolę plemiennych wodzów. Ich zadaniem jest wyspecjalizowanie swoich poddanych w handlu, by mogli zdobyć sławę i bogactwo. Jednak tylko ci, którzy wiedzą, jak wykorzystać przychylność bogów, zostaną obsypani złotem.
W trakcie rozgrywki gracze dokładają kafle pracowników i kafle dżungli do wspólnego obszaru gry.
Na festiwalu gra Kakao do wypróbowania z dodatkami.