Poznajcie wystawców – Vertima.Trade

Kolejnym wystawcą, który się u nas pojawi będzie ekipa z Vertima.Trade, przedstawiciele wydawnictwa Phalanx Games jak i Helvetiq. Znajdzie się u nich wiele smakowitości dla miłośników cięższego grania i planowania strategii.

Logo Vertima.Trade

Zobaczycie u nich:

Brass: Lancashire

Brass: Lancashire to ekonomiczna gra strategiczna, która przenosi nas w role ambitnych producentów tkanin z okręgu Lancashire w czasach Rewolucji Przemysłowej. W czasie rozgrywki gracze będą rozwijać swoje imperia przemysłowe poprzez budowanie kanałów i kolei, a także budowę i rozwój różnych przedsiębiorstw, w szczególności przędzalni, kopalni węgla, hut żelaza, stoczni i portów. Brass: Lancashire cechuje intuicyjny zestaw reguł, które razem wyjątkowo udanie odwzorowują prawdziwe zasady ekonomii.

Brass: Birmingham

Brass: Birmingham pokazuje historię rywalizujących ze sobą przedsiębiorców w Birmingham i okolicach podczas angielskiej rewolucji przemysłowej w latach 1770-1870. W tej grze, będziecie rozwijać swoje imperia budując kanały i koleje oraz tworzyć i rozwijać różne przedsiębiorstwa.

Brass: Birmingham dostarczy wam nowych doznań ponieważ zawiera wiele ciekawych mechanik, rodzajów przemysłu i strategii do odkrycia.

Nanty Narking

Rozgrywka w Nanty Narking toczy się na mapie Londynu, a główna zasada gry jest niezwykle prosta: zagraj kartę i wykonaj związane z nią akcje. Każda z kart jest niepowtarzalna i wnosi solidną porcję eastendzkiego klimatu rynsztoków i zaułków z typami spod ciemnej gwiazdy lub też ekstrawaganckiego splendoru bogato zdobionych westendzkich buduarów i salonów.

Warunki zwycięstwa są inne dla każdego gracza i zależą od karty postaci, którą losujesz przed rozpoczęciem rozgrywki. Cele na niej zawarte są znane tylko tobie i nigdy nie jesteś do końca pewien, na czym zależy twoim przeciwnikom. Obserwuj i dedukuj, a przede wszystkim graj tak, by uniemożliwić zwycięstwo innym

Tapestry

Tapestry to gra o wielu możliwościach cywilizacyjnego rozwoju. Na czterech torach postępu – nauki, technologii, eksploracji i wojska – wykonacie szereg akcji, a gdy uznacie, że czas zebrać owoce waszych wysiłków wprowadzicie wasze państwo w nową epokę, abyście mogli dalej podbijać, rozwijać się, dzielić i rządzić. Wiekopomne chwile, przełomowe momenty, doniosłe wydarzenia oraz punkty zwrotne historii waszej cywilizacji uwiecznicie na tytułowych arrasach. Tapestry to Wasza opowieść, opowieść intrygująca i pełna rozmachu jak świat, w którym się rozgrywa.

Gry od verima na festiwalu gratislavia XXI