Atrakcji moc, czyli co na Gratislavii XI ciekawego się wydarzy cz. 3

Gratislavia XI to nie tylko dziesiątki gier do zagrania i turnieje. Gratislavia to także stoiska sponsorów. Na jednym z nich będzie można spotkać najpopularniejszego chyba polskiego twórcę gier – Ignacego Trzewiczka. Tak, tak panie i panowie w Kinie Nowe Horyzonty 28 i 29 września nie tylko będziecie mieć szansę zagrać w gry Portalu, ale też poznać samego autora!

Jesteśmy molami książkowymi. Miłośnikami filmów. Jesteśmy uzależnieni od dobrych historii.

Dorastaliśmy zaczytując się Tolkienem, Howardem, Herbertem, Dickiem, Lemem… Oglądaliśmy z wypiekami na twarzy Willow, Blade Runnera, Niekończącą się opowieść i oczywiście Robin Hooda z Michaelem Predem…

A mimo to nie piszemy powieści. A mimo to nie kręcimy filmów.

Nie robimy tego, bowiem robimy gry. Tworzymy gry, by opowiadać historie.

Dzięki książkom i filmom można przenosić się w niezwykłe światy. Są paliwem dla wyobraźni. Pozwalają nam przeżywać niezwykłe przygody wraz z ich bohaterami.

Dzięki grom można pójść krok dalej. Możemy przeżywać te niezwykłe historie wraz z naszymi najbliższymi przyjaciółmi. Usiąść wspólnie przy stole. Wspólnie walczyć z przeciwnikami. Wspólnie przeżyć przygody. Wspólnie opowiadać niezwykłe historie.

Tym się właśnie zajmujemy. W to wierzymy. To nasza droga.

Chcesz bronić twierdzy przed wielkim szturmem? Chcesz odbudować zrujnowaną cywilizację? Chcesz przetrwać na nieprzyjaznej wyspie?

Dzwoń po swoich przyjaciół, usiądźcie przy stole przy jednej z naszych gier i przygotujcie się na wspaniałą opowieść, którą wspólnie stworzycie…

 

Tak oto autor takich hitów jak Pret-a-porter, Zombiaki czy Robinson Crusoe opisuje swoją największa pasję i jednocześnie misję wydawnictwa. Tworzenie gier z historią. Tak więc jeśli tylko chcecie dać się porwać w wir opowieści o bezludnej wyspie na której rozbiło się kilku nieszczęśników, przeżyć niesamowitą opowieść w której będziecie szturmować zamek, a obrońca resztkami sił będzie go bronił, czy w końcu poprowadzić swój gang do zwycięstwa w postapokaliptycznym świecie to stoisko Portalu jest tym miejscem do którego powinniście się udać.

Oprócz takich klasyków jak Zombiaki czy Neuroshima Hex będziecie mogli zagrać we wszystkie tegoroczne nowości które przygotował dla Was Portal. Na stołach wyląduje więc na pewno
Avalon, Jubileuszowe wydanie Zombiaków jak i dosłownie przed chwilą wydane- Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy.

Dziedzictwo to nieskończone możliwości. Za każdym razem tworzymy historię naszego rodu, zawsze inną, niezwykłą, tworzymy relacje pomiedzy rodzicami, dziećmi, pomiędzy kuzynostwem, wujami, ciotkami… Wciaż szukamy odpowiedniej partii dla naszej córki czy syna, wybieramy pomiędzy osobami, które mogą zapewnić naszej rodzinie unikalne zdolności, zwiększyć naszą majętność czy prestiż. To nieustanne wybory i decyzje, w jakim kierunku rozwinie się nasz ród.

Już nie możecie się doczekać żeby w to wszystko zagrać? A to jeszcze nie wszystko! Krążą plotki, że Ignacy na festiwalu pojawi się bowiem z prototypem bajecznie zapowiadającego się Tezeusza.

Tezeusz: Mroczna orbita to gra planszowa, która rzuca graczy na pokład stacji kosmicznej Tezeusz zamieszkanej przez przedstawicieli pięciu różnych ras i frakcji. Tylko jedna z nich zdoła przetrwać piekło, które wybucha na pokładzie…

Poprowadź do boju Marinsów, używaj ciężkiej broni, zakładaj w korytarzach pułapki, rozstawiaj miny i broń ludzkości przed obcymi!

Poprowadź do boju Alienów, używaj tuneli wentylacyjnych, wyłączaj elektryczność w bazie, przeprowadzaj niespodzewane ataki na ludzi!

Poprowadź do boju Naukowców i mimo bitewnego piekła staraj się zbierać informacje o obcych rasach, ustawiaj kamery i laboratoria, by zebrać punkty danych!

Poprowadź do boju Szaraków, przejmij kontrolę nad umysłem przeciwników, steruj ich ruchami, używaj sond, by osłabić ich siłę i wolę!

Poprowadź… o Pandorze, piątej frakcji dowiecie się później…

W grze Tezeusz gracze aktywują jeden z trzech pionów swojej frakcji i poruszają nim, by dostać się do jednego z pięciu unikalnych pomieszczeń w grze. Pozwoli im to wywołać szturm na siły przeciwnika, przegrupować się, czy rozwinąć swoje zdolności. Każdy ruch gracza ma wpływ na możliwości ruchu kolejnego gracza – w swojej turze gracze muszą więc nie tylko myśleć o tym, gdzie chcą się udać, ale także dokąd za żadne skarby nie mogą dopuścić przeciwnika!

 

Merry ( żona Trzewika i geek wcale nie mniejszy) i Trzewik (mąż Merry i geek całkiem nie mały) szykują też dla Was małą niespodziankę, ale o niej na razie ciiiiiii.

Pamiętajcie żeby koniecznie odwiedzić stoisko Portalu i do zobaczenia na imprezie!