Atrakcji moc, czyli co na Gratislavii XI ciekawego się wydarzy cz. 2

Po magicznej podróży Orient Experessem czas na bardziej przyziemne sprawy. Co powiecie na budowanie miasta? Już za dwa tygodnie będziecie mogli stanąć w szranki z innymi burmistrzami i wybudować metropolię przyciągającą jak najwięcej mieszkańców. Wiecie już o czym mowa?

Suburbia pudełko

Planuj, buduj, rozwijaj i uczyń z małego miasteczka gigantyczną metropolię!

Rozważnie układaj sześciokątne płytki, symbolizujące budynki mieszkalne, centra handlowe i zakłady przemysłowe, tworząc korzystne powiązania dające profity z sąsiednich lokalizacji i okolicznych miast.

Twój cel jest prosty: stworzyć doskonale prosperującą dzielnicę, która przyciągnie największą liczbę mieszkańców.

Suburbia to niezwykła gra o budowie miasta. Każdy z graczy układając kolejne płytki tworzy sieć powiązań w miejskiej infrastrukturze. W miarę upływu czasu, miasto się rozrasta, twoje osiedla przyciągają mieszkańców, ty zaś masz coraz lepszą reputację i coraz większe dochody. To z kolei pozwala na bardziej odważne inwestycje, takie jak ogromne biurowce i lotniska.

Rozgrywkę ubarwiają unikalne cele do zrealizowania, dzięki którym miasto przyciąga dodatkową ludność. W każdej grze repertuar dostępnych budynków jest inny, a co za tym idzie rywalizacja przybiera inny charakter. Wraz z wzrostem reputacji, do twej dzielnicy przybywają kolejni mieszkańcy, a ich liczba decyduje o zwycięstwie.

Podczas 11. edycji Gratislavi będziesz miał okazję nie tylko wybudować metropolię swoich marzeń ale też sprawdzić czy jesteś sprawniejszym burmistrzem niż inni. Suburbia wydawnictwa Planszóweczka.pl to jeden z tych tytułów w których bardzo proste zasady dają sporo możliwości kombinowania i fajnych decyzji do podjęcia.

Instrukcję do gry znajdziesz pod TYM linkiem. Jeśli jednak do czasu Gratislavi jej nie przeczytasz to nie martw się, w końcu od czego są niezastąpione „niebieskie koszulki”? Na pewno w przed turniejem wytłumaczymy wszystkie zasady i rozwiejemy wątpliwości. Suburbię można też wypożyczyć w planszóweczkowowej wypożyczalni, tak żeby do imprezy potrenować 🙂 więcej informacji na stronie planszóweczki.

Recenzję samej gry można znaleźć np. tutaj i tutaj. Polecamy także wideo:

Do zobaczenia na Gratislavii!