Poznajcie wystawców – G3

Pora przedstawić Wam kolejnego wystawcę na XIX edycji Gratislavii. Jest to G3 – wydawnictwo gier planszowych, weterani już naszego festiwalu. Zawsze można na nich liczyć w kwestii interesujących gier familijnych jak i ciekawych tytułów o odrobinę wyższym stopniu skomplikowania.
Tym razem mają dla nas:

SABOTAŻYSTA: Zaginione Kopalnie
Po drugiej stronie rozległego lasu znajdują się stare, dawno zapomniane kopalnie – chcesz je za wszelką cenę odnaleźć! Musisz zebrać swój klan krasnoludów i razem z nimi wstąpić w leśne ostępy. Wspólnie możecie ominąć przeszkody, wydostać się z pułapek i uciec trollom, a także, co najważniejsze, znaleźć cenne skarby! Uważaj jednak na smoka i bacznie obserwuj swoich towarzyszy – mogą nie być lojalni!
Gracze współpracują, karta po karcie, tworząc ścieżkę przez las. Na trasie będą pojawiać się blokujące przejścia trolle, a także pułapki, pozbawiające graczy kart. Do ominięcia napotkanych przeszkód będą potrzebne odpowiednie narzędzia. Celem graczy jest przesuwanie figurek krasnoludów po ścieżce tak, aby udało się dotrzeć do czterech kopalni i zdobyć ukryte w nich skarby. Na koniec rundy rozdziela się łupy. Wszyscy członkowie klanu otrzymują swoją dolę, ale wśród nich znajduje się samolubny krasnolud, który cały skarb chce zagarnąć dla siebie, a także krasnolud, który tak naprawdę należy do przeciwnego klanu!
Gracz, który przez dwie rundy zbierze najbardziej wartościowe skarby, wygrywa.

SZARLATANI Z PASIKUROWIC
Raz w roku, na 9 dni, rynek w Pasikurowicach otwiera swe podwoje. Najlepsi znachorzy i szarlatani z całego kraju zjeżdżają się, aby zaprezentować swoje lecznicze mikstury. Czkawka, cuchnące stopy, tęsknota za domem, nieszczęśliwa miłość – mają lek na wszystko. Wszyscy prześcigają się w warzeniu swoich eliksirów.
Gracze wcielający się w szarlatanów dobierają składniki ze swoich woreczków i dodają je do kociołka. Czynią tak dopóty, dopóki nie uznają, że eliksir jest gotowy. Muszą jednak uważać, bo jeśli dodadzą zbyt dużo specjalnego składnika, kociołek eksploduje!
Kluczem jest więc odnalezienie właściwego momentu, w którym należy przerwać dobieranie składników. Dobrą strategią może być rozpoczynanie od mniej skomplikowanych eliksirów, aby zdobyć punkty i monety, za które można kupić nowe składniki. Kupno najbardziej wartościowych składników, odrobina szczęścia, i kolejny eliksir może być najlepszym spośród tych, jakie uwarzyli wszyscy znachorzy w całym kraju.