Poznajcie wystawców – Games Factory

Przedstawiamy Wam dzisiaj kolejne wydawnictwo, które pojawi się na naszym festiwalu. Jest to Games Factory, ekipa odpowiedzialna za wiele hitów sprowadzonych na nasz rodzimy rynek, jak również kilka ciekawych autorskich projektów. Pojawią się u nas z następującymi grami:

Forum Trajanum
Cesarz Trajan planuje wybudować wieczny pomnik: Forum Trajanum. Który to ma stać się największym i najbardziej chwalebnym forum Imperatora, jakie świat rzymski kiedykolwiek widział – nie tylko po to, by udowodnić jego sukces jako Princepa Optimusa w imponujący sposób, ale także by wspierać dobre samopoczucie i sławę honorowych obywateli Rzymu.
W Forum Trajanum każdy gracz rządzi Kolonią, założoną przez samego Trajana, a tym samym jest szefem jednego z najwyższych miast w całym Cesarstwie Rzymskim. Podczas gdy gracze starają się optymalnie rozwinąć własną Kolonię, nie powinni zaniedbać kontaktów z Rzymem i wspierać projektu budowlany Imperatora najlepiej, jak potrafią, w tym samym czasie. Gracz, który osiągnie największy sukces, po upływie swojej kadencji zostanie przyjęty do małego kręgu znakomitych osobistości otaczających cesarza.

Valeria Karciane Królestwa
Valeria Karciane Królestwa to szybka i lekka gra karciana dla 1-4 graczy o budowaniu własnego królestwa i walce z potworami, oparta na zasadach gier o budowaniu talii. W swojej turze gracze kupują karty za zdobyte wcześniej surowce (bohaterów i lokacje) oraz walczą z potworami . Przy pomocy rzutu kośćmi uruchamiają karty dodane wcześniej do swoich zasobów – zdobywając dodatkowe surowce oraz punkty zwycięstwa (dla siebie oraz – jeżeli gracze posiadają odpowiednich bohaterów, także dla przeciwników!). Po wykonaniu rzutu kości otrzymuje następny gracz – i rozgrywa swoją turę w ten sam sposób!
Gra skończy się, gdy odpowiednia (zależna od liczby graczy) ilość stosów z kartami wyczerpie się – należy podliczyć ostateczny wynik oraz dodać specjalny bonus z karty diuka, którego każdy gracz otrzymał na początku rozgrywki, aby wyłonić ostatecznego zwycięzcę – nowego króla Valerii!

Valeria Wioski
Po wielu latach walki z potworami Król Valerii i jego dzielni wojownicy wypędzili ostatecznie zło z krainy. Jednak długoletnie walki pozostawiły jedynie ruiny i zniszczenie, które dotknęło zwłaszcza stolicę królestwa – Shilinę.
Oto nastaje nowa era – era pokoju i urodzaju. Ludność Valerii przystępuje do odbudowy, by na zgliszczach stworzyć nowe, lepsze państwo. Do stolicy ściągają najlepsi architekci i projektanci zwabieni wyzwaniem. Jako jeden z diuków musisz zebrać swoich ludzi oraz surowce, by odtworzyć zniszczone wioski wokół zamku. Pokaż na co cię stać, stwórz najwspanialszą zabudowę, aby to do ciebie ściągali wszyscy słynni bohaterowie – prześcignij wszystkich innych diuków i zostań jednym z architektów stolicy.
Valeria Wioski to szybka i lekka gra karciana dla 2-4 graczy o budowaniu własnego królestwa, oparta na zasadach gier o budowaniu talii. W swojej turze gracze wykonują jedną z pięciu akcji jako gracz główny – pozostali gracze mogą skorzystać z tej samej akcji, płacąc troszeczkę wyższy koszt. Kupuj budynki, bohaterów oraz surowce, aby zdobywać punkty zwycięstwa, nim skończy się czas – przechytrz innych diuków i zapewnij sobie tytuł wielkiego architekta królestwa Valerii!

Valeria Wyprawy
W czasie, gdy toczy się wojna z niedobitkami potworów oraz trwa obudowa królestwa, Mistrzowie Gildii z Nowej Shiliny prowadzą zakulisowe działania, by zapewnić powodzenie wszystkim operacjom. Tak graczu, dobrze się domyślasz – jesteś jednym z Mistrzów i to właśnie ty prowadzisz interesy w słynnej tawernie znanej jako Bebechy. Wykorzystaj własną przebiegłość i doświadczenie w „tych sprawach”, aby rekrutować tylko najpotrzebniejszych i najlepszych z poszukiwaczy przygód, którzy staną na wysokości zadania i zaprowadzą porządek w królestwie.
Pokonaj innych Mistrzów – zapewnij sławę własnej gildii, zdobądź szacunek Króla oraz wszystkich poddanych Valerii, by zapisać się w annałach historii!
Valeria Wyprawy to szybka i lekka gra karciana dla 2-4 graczy o wykonywaniu zadań i rekrutowaniu poszukiwaczy przygód, oparta na zasadach gier o budowaniu talii. W swojej turze gracze wykonują dwie z kilku akcji – tworzą najlepszą rękę, rekrutują bohaterów i wykonują lub rezerwują zadania, by zdobyć jak najwięcej punktów zwycięstwa. Wszystko dla chwały Valerii i dla bezpieczeństwa jej mieszkańców! … oraz własnych korzyści, oczywiście.