Poznajcie wystawców – Hobbity.pl

Przedstawiamy Wam dzisiaj kolejnego wydawcę który pojawi się na XXI edycji naszego festiwalu. Jest to ekipa HOBBITY.pl Przywiozą ze sobą smakowite nowości jak i sprawdzone hity ze swojego portfolio.

logo hobbity.pl

Oto co dla nas mają:

DOLINA NILU

Dolina Nilu odkrywa swe skarby. Wykorzystaj je ku chwale Faraona. Jesteś Nomarchą w starożytnym Egipcie. Faraon mianował Cię przywódcą Metropolii i jej regionu. Wylewy Nilu dobiegają końca i ziemie żyznej doliny gotowe są oddać swoje bogactwa. Zbieraj zasoby, buduj dzielnice z najbardziej dochodowymi sklepami, zaopatruj je w różne towary i zdobywaj za to debeny ku chwale Faraona. Gracz, który najlepiej spożytkuje zasoby doliny Nilu, zwycięży.

„Dolina Nilu to idealny kandydat do zakupu, zwłaszcza jeśli szukacie prostych gier rodzinnych, które dostarczą Wam sporo frajdy podczas każdej z rozgrywek. „
Diceland

CELESTIA

„Ostatnim razem gdy chciałem opuścić Barbadahl myślałem, że nasz statek powietrzny nigdy nie oderwie się od ziemi. Muszę otwarcie przyznać, że moi towarzysze podróży zbyt zasmakowali w rozkoszach, które napotkali w podniebnym mieście. Pewnego dnia ktoś, nie mogę zdradzić kto, wniósł ich podejrzanie ciężkie bagaże i nasz statek powietrzny runął w dół. Jednak uwierzcie mi, zapłacili wysoką cenę za swą chciwość, przeżywając kilka dramatycznych chwil nim udało się uruchomić śmigła ratunkowe. Nasz statek opuścił wreszcie to niebiańsko słodkie miejsce, ale na horyzoncie przed nami widniało jeszcze wiele innych przeszkód.”
Orville Russel K., pilot powietrznego statku

W czasie swoich podróży Guliwer na próżno szukał podniebnej krainy Celestia. Podążając śladami szlachetnego prekursora, zuchwali awanturnicy wyruszają w poszukiwaniu tajemniczych miast Celestii i ukrytych w nich skarbów! Dołącz do nich, by wziąć udział w pełnej niebezpieczeństw przygodzie. Podczas wyprawy będziecie przedzierać się przez potężne burze, odpierać ataki piratów i ptaków Damok. Kto z Was okaże się najsprytniejszym pilotem?

KIMONO

Co 5 lat w Japonii organizowany jest niezwykły konkurs orientalnej sztuki elegancji, w którym mogą rywalizować wszystkie młode kobiety z Cesarstwa. Po pokonaniu rywalek w poszczególnych prowincjach, ostatni etap rozgrywany jest pomiędzy finalistkami na dworze samego Cesarza. Aby zwyciężyć w konkursie i wkraść się w łaski Cesarza, młode kobiety muszą układać tkaniny z wyjątkową subtelnością i stworzyć najbardziej okazałe i oryginalne kimono.
Powodzenia!

Ta pięknie ilustrowana gra autorstwa Hinata Origuchi’ego to nowa edycja gry Colors of Kasane. Pozwala ona Graczom wcielić się w twórcę tradycyjnego, japońskiego kimona. Gra jedynie pozornie wydaje się być prosta. Cóż trudnego bowiem jest w zbieraniu odpowiednich kart tak, aby pasowały do mojego wzoru? Otóż nawet samo zebranie odpowiednich kart nie będzie proste. Po pierwsze, każdy z Graczy będzie starał się zebrać elementy pasujące do jego wzoru, ponadto nie ma możliwości dowolnego dobierania kart. Ważnym istotnym elementem rozgrywki jest kolejność dobierania kart, a także to, że możemy w trakcie gry tworzyć kilka różnych kolekcji. Gra zapewni rozrywkę zarówno dla doświadczonych Graczy z uwagi na wiele różnych możliwości, jak i dla tych początkujących ze względu na prostą mechanikę i piękne wydanie.

303 SQUADRON

303 Squadron to kooperacyjna gra oparta na historii polskiego dywizjonu lotniczego 303, który uczestniczył w bitwie o Anglię. Gracze wcielając się w rolę polskich pilotów tego okresu będą starali się powstrzymać niemieckie naloty na Wielką Brytanię. Gra rozgrywana jest wg inspirowanych faktami – unikalnych scenariuszy. Każdy scenariusz to inna historia i inne wydarzenia. Podczas rozgrywania scenariusza, tak jak to w życiu bywało, pojawiać się będą nieprzewidziane wydarzenia, które drastycznie mogą zmienić równowagę sił. Każdy scenariusz będzie wymuszał na graczach podejmowanie odpowiednich decyzji tak, aby zminimalizować potencjalne straty i doprowadzić do powstrzymania lub pokonania nadlatujących eskadr Luftwaffe.

Mechanika oparta jest na połączeniu unikalnego systemu kart i specjalnie zaprojektowanych do tej gry kości. Każda karta, co jest niezwykle istotne zapewnia różne możliwości w każdym momencie gry. Są one używane w walce, ale też odpowiadają za ruch, obronę i wsparcie skrzydłowego. W każdym momencie gracze muszą wspólnie podejmować niejednokrotnie trudne decyzje wybierając tzw. mniejsze zło. W tej grze nie ma oczywistych wyborów i może się okazać, że decyzja, która przed chwilą wydawała się jedyną słuszną, tak na prawdę nią nie jest. Szybka, dynamiczna rozgrywka pozwoli sprawdzić się zarówno początkującym graczom, jak i tym z dużo większym doświadczeniem. W grze może uczestniczyć od 1 do 4 pilotów, którzy muszą współpracować tak, aby przetrwać nieustające ataki niemieckiego lotnictwa.