Atrakcji moc, czyli co na Gratislavii XI ciekawego się wydarzy cz. 7

Gratislavia zawsze miała ambicję być festiwalem rodzinnym. Nie inaczej będzie i w tym roku. Oprócz stoisk Barda, Rebela, Lacerty i Phalanxów na których prezentowane będę gry przeznaczone raczej dla dorosłych odbiorców, ( no może za wyjątkiem Carcassonne które jest dobre zawsze, wszędzie i dla wszystkich 😉 ) mamy też w zanadrzu  trochę atrakcji dla nieco młodszych uczestników. Specjalnie dla nich we współpracy z Egmontem przygotowaliśmy dwa turnieje, a nasza wypożyczalnia pełna jest gier rodzinnych wydanych przez to wydawnictwo.

 

Jeśli ktoś czyta wpisy od początku i wydawało mu się że bardzo pozytywnie myślę o Carcassonne to pikuś w porównaniu z tym co mogę powiedzieć o Pędzących żółwiach. Ta gra mogłaby dostać nagrodę „Najlepsza gra wszech czasów”. A to i tak byłoby mało!

  • Żółwie zwykle się nigdzie nie spieszą, ale kiedy w polu widzenia pojawia się apetyczna sałatka z liści po drugiej stronie łąki, zaczynają wyciągać swoje krótkie nóżki! Jednakże żółwiki nie są długodystansowcami, więc od czasu do czasu muszą odpocząć, najchętniej na grzbiecie innego żółwia, który może je przy okazji podwieźć…

Doskonała gra planszowa dostarczająca wiele zabawy małym jak i dużym. Sympatyczne, dziecięce grafiki oraz karty oparte na symbolach pozwolą usiąść przy grze nawet bardzo małym planszówkowiczom. A „pędzące” żółwie, zwłaszcza te jedne na drugich, rozbawi nie jednego dorosłego. Pokochasz tę grę!
Zdobyte nagrody:

  • Wyróżnienie „Gra Prix Mensa” (Polska, 2009 r.)
  • Najlepsza Gra VII Festiwalu „Pionek” (Polska, 2008 r.)
  • Najlepsza Gra Planszowa – wyróżnienie (Niemcy, 2007 r.)
  • Najlepsza Dziecięca Gra Planszowa (Czechy, 2005 r.)
  • Najlepsza Dziecięca Gra Planszowa – wyróżnienie (Francja, 2005 r.)
Co jest takiego magicznego w „sympatycznych stworzeniach produkujących nielegalnie bimber” (Pędzących Żółwiach)? Proste zasady. Instrukcja mieści się na  niewielkiej karteczce, (nie musicie mi wierzyć – zobaczcie sami – instrukcja dostępna TUTAJ). Naprawdę sporo główkowania. No i chyba najważniejsze – ta gra sprawdzi się zarówno jako szybki przerywnik między dwoma dużymi grami, jako gra dla całej rodziny- jak i gra dla 5, czy nawet po delikatnym uproszczeniu 4 latków (tak, tak testowaliśmy na dzieciach!) A zresztą co ja wam będę opowiadał. Przyjdźcie wypróbujcie sami 🙂
W Pędzące Żółwie odbędzie się turniej przeznaczony dla dzieci od lat 5. Więcej szczegółów na temat turnieju pojawi się wraz z rozpiską godzinową wszystkich turniejów i pokazów w drugiej połowie tygodnia.
Drugi tytuł w turnieju którego będziecie mogli się zmierzyć to Orientuj się.

Celem gry jest jak najszybsze wyłożenie swoich kart na stół. Wykładać można wyłącznie karty pasujące kolorem lub ilustracją do kart wcześniej wyłożonych. Wszyscy gracze wykładają swoje karty JEDNOCZEŚNIE, co gwarantuje wielkie emocje! Bądź spostrzegawczy, orientuj się lepiej niż rywale i wygraj grę!

  • Idealna gra imprezowa!
  • Proste zasady gry!
  • Wielkie emocje!
Oczywiście w Gratislaviowej wypożyczalni nie zabraknie pozostałych gier Egmontu których pełną listę wraz z instrukcjami, video i opisem znajdziecie na stronie www.krainaplanszowek.pl
Szczególnie polecam zwrócić uwagę na Pojedynek Robotów i Pentago – dwie doskonałe gry logiczne, Słowostwory– pięknie ilustrowana gra w której na czas będziecie wymyślać różne słowa z kategorii takich jak miasta, zabawki, zwierzęta, sporty, rośliny, filmy. W przerwie zagrajcie w błyskawiczne Bzzz… plask, a na „danie główne” udajcie się Śródziemia razem z Bilbem grając w Hobbita,  czy zatrudnijcie robotników do budowy miasta w Podaj Cegłę.
No i tradycyjnie już,
do zobaczenia na 11. edycji Gratislavii!